Plisy

Plisy

Plisy stanowią jedną z bardziej uniwersalnych osłon przeciwsłonecznych. Wynika to między innymi z faktu, że mogą być stosowane na oknach o nietypowych kształtach – półokrągłych, trapezowych, a nawet dachowych. Plisowany materiał, z którego są wykonane, dobierany jest indywidualnie dla każdego klienta. Posiadamy szeroką gamę tkanin o różnorodnych teksturach i kolorach idealnie dopasowujących się do wystroju wnętrza. Proponujemy Państwu tylko najwyższej jakości, trwałe produkty, które zachowają piękny wygląd i funkcjonalność przez długie lata.

Funkcjonalność plis okiennych

Plisy okienne wyróżniają się swoją funkcjonalnością w pomieszczeniach o nietypowym rozmieszczeniu i kształtach okien, np. na poddaszu. Montujemy plisy w oknach półokrągłych, trójkątnych i trapezowych. Ten rodzaj przesłony sprawdza się także w przypadku szyb umieszczonych na dużej wysokości oraz tych o znacznych rozmiarach. Aby zapewnić łatwą obsługę plis, montujemy wówczas specjalny system sznurkowy, który zapewnia wygodę sterowania przesłoną.

Niewątpliwą zaletą plis okiennych jest możliwość poruszania nie tylko profilem dolnym, ale też górnym. Profile przesuwają się niezależnie od siebie, dzięki czemu można idealnie dopasować ułożenie plisy do aktualnych potrzeb. Ruchomość górnego profilu to cecha, która odróżnia ten produkt od żaluzji czy rolet.

Montaż plis okiennych

Plisy, podobnie jak inne rodzaje przesłon okiennych, można montować inwazyjnie do listew przyszybowych (nie tracąc gwarancji na okno) oraz na uchwytach bezinwazyjnych na kwatery okienne. By zamontować plisę do listew przyszybowych, muszą mieć one głębokość co najmniej 1,2 cm. Sposób montażu plis dopasowujemy do rodzaju i wymiarów okna, by przesłona nie utrudniała jego otwierania. Usługi montowania plis okiennych wykonujemy w Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie Górniczej oraz innych miejscowościach na terenie województwa śląskiego.

Zachęcamy do sprawdzenia naszych dotychczasowych realizacji z wykorzystaniem plis. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu! Chętnie podpowiemy w wyborze odpowiedniego modelu przysłony.