Aluminiowe, drewniane czy bambusowe – jakie żaluzje wybrać?

Aluminiowe, drewniane czy bambusowe – jakie żaluzje wybrać?

Żaluzje doskonale chronią przed nadmiernym, uciążliwym promieniowaniem słonecznym. Dzięki nim można uniknąć nadmiernego nagrzewania się wnętrz oraz ochronić przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Poza tym zapewniają poczucie prywatności w mieszkaniu lub domu, są niezwykle dekoracyjne. Na jakie żaluzje się zdecydować?

Dlaczego warto postawić na żaluzje drewniane lub bambusowe?

Zamontowanie żaluzji drewnianych i bambusowych to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy wprowadzić do wnętrz trochę naturalnego ciepła i egzotycznego klimatu. Doskonale pasują do rustykalnych, ale i nowoczesnych aranżacji, dodając im ciepła i przytulności. Można je zamówić w jaśniejszych lub ciemniejszych odcieniach, dzięki czemu łatwo je dopasować do swoich potrzeb. Mają ponadczasowy design i przez lata będą stanowić wyjątkową dekorację okien. Bambusowe lamelki są z reguły cieńsze, posiadają porowatą strukturę i są bardziej matowe. Z kolei drewniane są gładsze i grubsze, co czyni je bardziej stabilnymi przy dużych gabarytach.

Warto jednak pamiętać, że lamele produkowane z naturalnego surowca, co oznacza, że są one podatne na zagrożenia, takie jak wilgoć. Zaleca się więc unikanie ich instalacji w mocno zawilgoconych pomieszczeniach, jak łazienka czy pralnia.

Nasza firma od lat oferuje swoim Klientom wysokiej jakości żaluzje na Śląsku. Chętnie pomożemy wybrać najlepszy model!

Walory żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe cieszą się dużą popularnością w Polsce ze względu na wiele zalet. Są  idealnym rozwiązaniem dla osób chcących skutecznie zabezpieczyć swoje wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem. Jednym z głównych atutów żaluzji aluminiowych jest ich cena i wytrzymałość. Sprawdzą się w łazience czy kuchni, gdzie odradza się montaż listewek drewnianych.

Są wykonywane w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować do różnych pomieszczeń. Są dostępne również w wersji drewnopodobnej z szerszymi lub węższymi lamelami, dzięki czemu mogą wpisać w wygląd pokoju utrzymanego w stylu klasycznym lub rustykalnym.

Aluminiowe, drewniane czy bambusowe – jakie żaluzje wybrać?