Czym są refleksole?

Czym są refleksole?

Producenci rolet wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z nich są refleksole. Czym dokładnie są refleksole i jak działają? Sprawdźcie!

Refleksole – innowacja i komfort

Refleksole to innowacyjna odmiana rolet tekstylnych, która zdobywa na rynku coraz większą rzeszę zwolenników. Ten wyjątkowy system osłonowy montuje się na wszystkich przeszklonych powierzchniach, w szczególności na oknach. Bez problemów można umieścić go zarówno wewnątrz budynków, jak i od zewnętrznej strony, w zależności od preferencji klienta. Refleksole to skuteczne rozwiązanie, które pozwala chronić pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, co jest istotne szczególnie latem. Ze względu na doskonałe rezultaty, tego typu rolety są stosowane nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w obiektach przemysłowych, czy budynkach użytku publicznego. Nasza firma od lat przeprowadza montaż refleksoli, a zadowolenie klientów jednoznacznie pokazuje, że jest to rozwiązanie godne polecenia.

Jak działają refleksole?

Refleksole wykonane są z wysokiej jakości tkaniny typu screen i polyscreen, a jakość polimerów użytych przy produkcji tych tkanin ma wpływ na utrzymanie trwałości kolorów. Tkaniny te powodują powstrzymanie efektu cieplarnianego wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu pomagają zachować stałą komfortową temperaturę w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie promieni słonecznych. To dzięki tej tkanie ten rodzaj rolet działa tak skutecznie. Kiedy przeszklenie nie musi być zasłonięte, wtedy rolety zwija się do góry. Najczęściej stosowany jest system w kasecie aluminiowej, która wygląda estetycznie i zabezpiecza tkaninę przed złymi warunkami atmosferycznymi np. podczas zimy gdy pada śnieg. W systemie refleksol może być zastosowane prowadzenie boczne systemu w prowadnicach ( opcja montażu wewnątrz pomieszczenia ) lub system linkowy ( opcja montażu na zewnątrz pomieszczeń ). Klient ma do wyboru opcja sterowania ręcznego i elektrycznego – na przełączniki lub zdalnie na pilota, z możliwością zastosowania dodatkowej automatyki pogodowej – czujnika słonecznego i wiatrowego.

Dlaczego warto zamówić refleksole?

Refleksole to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym budynku. Ich montaż gwarantuje niesamowity komfort w pomieszczeniu, przy zachowaniu dobrej widoczności. Refleksole są zaprojektowane tak, aby w pełni służyć klientom.

Do zalet zastosowania systemu refleksol  zaliczymy m.in.:

-wysoką trwałość, zarówno konstrukcji, jak i zastosowanych tkanin,

-nieprzepuszczalność szkodliwego promieniowania UV,

-komfort optyczny,

– możliwość utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniu.

Dzięki zastosowaniu refleksoli można także znacznie ograniczyć użycie klimatyzatorów, co przekłada się na sporą oszczędność finansową.

Czym są refleksole?