Rolety rzymskie – co to takiego?

Rolety rzymskie – co to takiego?

Rolety rzymskie można określić jako niezwykle uniwersalną ozdobę okna, która doskonale sprawdzi się zarówno w sypialni, salonie, jak i w kuch czy pokoju dziecięcym. Dostępne obecnie nowoczesne rolety tego rodzaju łączą w sobie wysoki poziom funkcjonalności z wyjątkowymi i pięknymi tkaninami.

Rozwinięte, zapewniają nam prywatność, zaś po zwinięciu będą układać się w efektowne fałdy, co będzie stanowiło dodatkowy punkt aranżacyjny pokoju. Wyjątkowość rolet rzymskich dostrzegalna jest również w fakcie, że mogą one z powodzeniem zastąpić tradycyjne firany, które powiesilibyśmy, chociażby w oknach kuchennych. Jeśli dobierzemy delikatną i lekko prześwitującą tkaninę, to będą idealne.

Montaż i wygląd rolet rzymskich

Jeśli poszukujemy odpowiedniego rozwiązania na okna do swojego domu, to z pewnością rolety rzymskie trafią w gust wielu osób. Po pierwsze mogą wyglądać bardzo klasycznie, a jednocześnie nowocześnie. Są również rozwiązaniem praktycznym. Sprzedawcy rolet, zwykle pokazują je klientom, jako jedną z pierwszych propozycji, głównie ze względu na wysoki poziom ich uniwersalności. Wyróżnia je również łatwy montaż, gdyż mogą zostać umieszczone podobnie jak firanki na karniszu, ale montuje się je również na ramie okiennej lub na suficie. Odpowiednio dobrany materiał skutecznie podkreśli charakter pomieszczenia i doda mu niepowtarzalnego stylu. Obecnie klasyczne firanki są mało popularne. Dodatkowym atutem rolet rzymskich jest fakt, ze w większości przypadków materiał można zdjąć i z powodzeniem wyprać, więc unikniemy zabrudzeń, które często pojawiają się na klasycznych roletach, szczególnie w kuchni i są trudne do usunięcia.

Czym więc są rolety rzymskie?

To odpowiednio zamontowany na oknie lub wokół niego fragment materiału. Jednak musi mieć odpowiednią możliwość podciągania i właściwy wymiar i „fason”. W ten sposób zyskujemy swoiste połączenie rolety z firanką, które sprawdza się niemal w każdym wnętrzu. Jeśli mamy wątpliwości, warto pooglądać aranżacje okien z roletami rzymskimi.

Rolety rzymskie – co to takiego?