Markizy jako zadaszenia tarasów i balkonów

Markizy jako zadaszenia tarasów i balkonów

Balkon oraz taras stanowią bardzo ważne elementy każdego domu. To właśnie na nich możemy wypocząć podczas ciepłych dni. Jednak dużym problemem w komfortowym wypoczynku może być rażące słońce lub też opady deszczu. Istnieje jednak rozwiązanie, które umożliwi nam pozbycie się niedogodności związanych z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Warto poznać zalety markiz oraz ich zastosowanie na balkonach i tarasach.

 

Zalety wykorzystania markiz

Jeszcze kilkanaście lat temu na balkonach i tarasach królowały duże parasole ogrodowe, które miały ze zadanie chronić nas przed słońcem. Rozwiązanie to miało jednak swoje wady. Przede wszystkim stojak parasola zajmował dużo miejsca, które jest szczególnie cenne w przypadku balkonów o niedużej powierzchni. Dodatkowo parasol osłaniał jedynie część balkonu lub tarasu. Wprowadzenie na rynek markiz balkonowych i tarasowych umożliwiło stworzenie osłony  balkonu lub tarasu, która w całości osłania daną przestrzeń, dzięki czemu możemy cieszyć się mile spędzonym czasem na zewnętrz mieszkania lub domu podczas słonecznych i gorących dni. Warto wspomnieć, że materiał wykorzystywany do markiz zewnętrznych jest odpowiednio zaimpregnowany dzięki czemu jest odporny na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Markizy mogą występować w różnych opcjach konstrukcyjnych i różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Markizy na balkonach i tarasach

Markizy tarasowe oraz balkonowe możemy zwijać i rozwijać w zależności od potrzeb zasłaniając część lub całość żądanej powierzchni balkonu czy też tarasu. Ich konstrukcje wykonane są z aluminium przez co są stosunkowo lekkie. Można je zamontować zarówno do ściany, krokwi dachowej czy też balkonu. Konstrukcje markiz posiadają możliwość regulacji ustawienia markizy pod dowolnym kątem nachylenia . Może być zwijana  i rozwijana  ręcznie, jednak ze względu na większą wygodę, proponujemy wybór elektrycznego napędu. Rozmiar markizy warto dokładnie dostosować do wielkości tarasu lub balkonu oraz przemyśleć inwestycję w podpory  które wpłyną na większą stabilność markizy.

Markizy jako zadaszenia tarasów i balkonów