Najczęstsze przyczyny usterek rolet zewnętrznych
Rolety zewnętrzne powstają z wytrzymałych i estetycznych materiałów. Zdarza się jednak, że ulegają awariom, przestają dobrze działać, nie można ich zamknąć lub otworzyć. Powodów takich sytuacji może być wiele, choć pewne problemy pojawiają się częściej niż inne. Co psuje się najczęściej?
Najczęstsze problemy z roletami zewnętrznymi
Awarie związane z funkcjonowaniem rolet zewnętrznych wynikają ze stopnia ich eksploatacji. Niektóre elementy są częściej w ruchu, inne rzadziej. Uszkodzenia wynikające z długotrwałego użytkowania wynikają z zużycia się pewnych podzespołów, takich jak łożyska, ślizgacze i wieszaki. W większości przypadków wystarczy je wymienić na nowe. Jeśli rolety hałasują bardziej niż zwykle lub dziwnie drgają podczas pracy, należy sprawdzić uchwyty mocujące osłonę. Często luzują się śruby, zdarza się, że jeden uchwytów jest uszkodzony i wymaga wymiany.
Do częstych problemów z roletami należą również awarie zwijacza, taśmy lub linki. Wymiana całego kompletu może być skomplikowana, dlatego warto to zadanie powierzyć specjalistom. Jeśli interesuje Cię naprawa rolet zewnętrznych na Śląsku, skontaktuj się z nami. Zapraszamy!
Co jeszcze psuje się w roletach zewnętrznych?
Usterki dotyczą również mechanizmu sterującego roletą. Silnik i elementy z nim związane są najbardziej kosztowne, jednak ich wymiana nie jest bardzo trudna. Warto pamiętać, że podłączenie nowego napędu powinno być przeprowadzone przez profesjonalistę z uprawnieniami. Jeśli wcześniej sprawdzi on stan silnika, może okazać się, że wystarczy poprawić poluzowane kable.
Usterki rolet zewnętrznych dotyczą również wygięcia lamel pancerza. Element ten może zostać uszkodzony przez lód. Zdarza się, że przymarza on do parapetu lub prowadnic, a użytkownicy używają siły, by podnieść rolety.