Jak naprawić roletę materiałową?

Jak naprawić roletę materiałową?

Różnego rodzaju dodatki poprawiają komfort użytkowania mieszkania i domu. Popularną grupą takich elementów są rolety, które dodatkowo zdobią okna i zapewniają prywatność. Swoją rolę spełniają one jednak tylko wtedy, gdy są w pełni sprawne. Co zrobić, gdy ulegną usterce? Czy można je naprawić? Sprawdźmy!

W jaki sposób można naprawić roletę?

Rolety materiałowe ulegają najczęściej drobnym uszkodzeniom, które wiążą się ze złamaniem uchwytu lub zerwaniem łańcuszka. Są to proste usterki, do których na ogół nie trzeba wzywać specjalistów.

Uszkodzony łańcuszek w rolecie zwykle wymaga wymiany na nowy. Jeśli mechanizm umieszczony jest na zewnątrz rolety, czynność ta nie powinna sprawić kłopotu. Założenie nowego łańcuszka może się w wielu przypadkach odbyć bez zdejmowania rolety z okna. Jeżeli koło zębate nie jest zabudowane, wystarczy je opleść nowym łańcuszkiem i sprawdzić, czy tworzące go kuleczki weszły w otworki. Osłonięty mechanizm może już sprawić pewne problemy. Jeśli dodatkowo jest on ukryty w kasecie, wymiana łańcuszka wymaga większego wysiłku.

Jeśli w Twoich roletach uszkodzeniu uległ mechanizm, konieczna może być pomoc profesjonalistów. Jedną z usług naszej firmy,  obsługującej Klientów w Śląskiem i okolicach, jest naprawa rolet. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Czy możliwa jest wymiana mechanizmu w rolecie?

Wymiana całego mechanizmu wiąże się z koniecznością zdjęcia całej rolety. Trzeba go wyciągnąć z rury nawojowej, rozpiąć złączkę i wyciągnąć łańcuszek. Ten zakłada się na nowy mechanizm. Taka wymiana może być niezbędna, jeśli roleta przestanie się zwijać.

Dokonując naprawy rolet, trzeba być delikatnym. Użycie zbyt dużej siły może zepsuć delikatne elementy. Pomocna może okazać się instrukcja montażu, a w trudniejszych przypadkach, pomoc specjalistów.

Jak naprawić roletę materiałową?