Okna o niestandardowych kształtach – jakie osłony okienne do nich wybrać?

Okna o niestandardowych kształtach – jakie osłony okienne do nich wybrać?

Każdy z nas chce mieszkać w przestrzeniach, które są dobrze doświetlone, nieoczywiste i tworzone tak, żeby już od pierwszej chwili zachwycać gości. Jednym ze sposobów na stworzenie właśnie takiej aranżacji jest wykorzystanie okien o niestandardowych kształtach. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga zastosowania odpowiednich osłon okiennych. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? I jaki rodzaj osłon najlepiej sprawdzi się w przypadku okien o niestandardowych kształtach? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Jak dobrać odpowiednie rozwiązanie?

Okna o nieoczywistych, niestandardowych kształtach są spotykane zarówno w nowych obiektach, jak i w tzw. starym budownictwie. Najczęściej przyjmują one kształty figur geometrycznych, tworząc okna trapezowe, skośne, półkoliste, okrągłe, a nawet trójkątne.

W czasie dobierania odpowiednich osłon okiennych kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie: jaki efekt chcemy osiągnąć? Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie standardowych rolet, które po prostu zasłonią dany obszar, ale nie dopasują się do jego specyfiki. Jednak czy taka opcja spełnia nasze oczekiwania? Jeśli chcemy, żeby przestrzeń wokół nas kształtowała się na najwyższym poziomie, powinniśmy wybrać bardziej spersonalizowane rozwiązanie, które wyróżnia się zarówno estetyką, jak i funkcjonalnością. 

O jakich opcjach mowa?  

Jakie osłony okienne do okien o niestandardowych kształtach? Najlepszym rozwiązaniem, które możemy zastosować jeśli chodzi o okna o niestandardowych kształtach, są plisy. Opcja ta to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów osłon przeciwsłonecznych, które uznawane są za „złoty środek” pomiędzy roletami z tkaniny a zwykłymi żaluzjami. Plisy można montować inwazyjnie do listew przyszybowych okna lub przymocowywać na uchwytach bezinwazyjnych na kwatery okienne. 

W przypadku okien o niecodziennych kształtach dobrym rozwiązaniem są także rolety i żaluzje. Konieczne jest jednak stworzenie produktów w pełni dopasowanych do dostępnej przestrzeni – zastosowanie typowych, dostępnych na sklepowych półkach produktów nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki wybraniu rolet i żaluzji tworzonych na wymiar możemy korzystać z naprawdę funkcjonalnych i estetycznych kompozycji, które zapewniają wszystko, co konieczne: zaciemnienie, prywatność, a także świetny wygląd.  

Jeśli jednak w dalszym ciągu masz obawy, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub mieszkaniu, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Oprócz wysokiej jakości produktów oferujemy także profesjonalną pomoc w zakresie doboru i pomiaru różnych osłon okiennych. Dzięki naszemu wsparciu zyskasz gwarancję zadowolenia na długi czas. 

Okna o niestandardowych kształtach – jakie osłony okienne do nich wybrać?