Plisy jako rozwiązanie do okien dachowych zamiast rolet materiałowych

Plisy jako rozwiązanie do okien dachowych zamiast rolet materiałowych

Osłonięcie okien dachowych jest konieczne, szczególnie latem, kiedy słońce przenikające przez okna umieszczone w dachu potrafi mocno podnieść temperaturę w pomieszczeniach. Jednak nie tylko rolety materiałowe mogą ochronić pomieszczenie przed słońcem. Warto zastanowić się nad inną opcją – plisami. We wpisie przedstawimy zalety tego rozwiązania oraz wyjaśnimy, czy jest ono lepsze niż klasyczne rolety materiałowe.

Czym cechują się plisy?

Żaluzje plisowane, nazywane potocznie plisami, posiadają wiele zalet, dlatego są chętnie wybierane przez posiadaczy okien dachowych. Przede wszystkim dlatego, że łatwo je dopasować do okien o nietypowych kształtach. Ich montaż jest szybki i dość prosty. Cechą charakterystyczną jest możliwość przesuwanie zarówno od dołu, jak i od góry okna, co sprawia, że można osłonić dokładnie tę część okna, którą się chce. Obsługa żaluzji plisowanych jest niezwykle łatwa, ponadto zwinięta plisa zajmuje niewiele miejsca, więc w pochmurne dni można całkowicie odsłonić okna. Kolejną cechą plis jest możliwość niemal całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Prowadnice boczne stasowane w plisach pozwalają zniwelować prześwity, a wybór materiału 100% zaciemniającego wzmocni efekt. Ponadto istnieje możliwość wyboru rolet plisowanych termicznych, które zapewnią ochronę nie tylko przed niechcianymi promieniami słonecznymi, ale również będą zapobiegały przedostawaniu się ciepła do pomieszczeń. Plisy to bardzo trwałe rozwiązanie, dzięki aluminiowemu osprzętowi oraz wytrzymałym materiałom. Kolejna bardzo ważna zaleta plis to ich dekoracyjna forma. Harmonijkowa struktura daje ciekawy efekt, a w naszej firmie znajdziecie Państwo bardzo duży wybór materiałów, co sprawi, że plisy dopasujemy do każdego wnętrza.

Dlaczego plisy są najlepszym wyborem w przypadku okien dachowych?

Jak wiadomo popularnym rozwiązaniem są rolety materiałowe, jednak pomimo że doskonale sprawdzają się w zwykłych oknach, mogą nie zdać egzaminu w przypadku okien dachowych. Minusem rolet w zestawieniu z plisami jest brak możliwości sterowania od dołu okna tylko od góry, a tym samym mniejsza regulacja wpadającego światła. Większy wybór materiałów, w szczególności termoizolacyjnych, to dodatkowy atut przemawiający za wybraniem plis do okien dachowych zamiast rolet.

Plisy jako rozwiązanie do okien dachowych zamiast rolet materiałowych