Rolety jako zabezpieczenie antywłamaniowe

Rolety jako zabezpieczenie antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne chronią dziś nie tylko przed słońcem oraz nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz, ale również przed włamaniami. Czym charakteryzują się te produkty oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Cechy rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne, do których zalicza się też warianty antywłamaniowe, to w ostatnich latach produkty chętnie kupowane przez inwestorów. Mają one bowiem szereg zalet, od zapewniania dodatkowej termoizolacji budynku, aż po funkcje estetyczne. Zgodnie z nazwą, rolety antywłamaniowe opóźniają również czas przedostania się do budynku wandali, dlatego też warto zastanowić się nad ich montażem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rolety antywłamaniowej?

Aby roleta antywłamaniowa rzeczywiście spełniała swą funkcję, musi być odpowiednio wykonana. Podstawą jest przede wszystkim solidny pancerz oraz wytrzymałe prowadnice, a także utrudniony dostęp do wnętrza skrzynki i mechanizmów sterujących.

Oczywiście dla inwestorów znaczenie ma również wygląd rolet antywłamaniowych tak, by doskonale komponowały się one ze stylistyką budynku. W trosce o zaspokojenie takiej potrzeby naszym klientom oferujemy szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu niezależnie od wyglądu elewacji, dobór nie sprawi żadnych trudności.

Montaż rolet antywłamaniowych

Aby rolety antywłamaniowe spełniały swą ważną funkcję, istotny jest również sposób ich zamontowania. Niezbędne jest więc solidne osadzenie i to najlepiej w cegle lub pustaku, a nie na ociepleniu budynku. Wszystko po to, aby uniemożliwić oderwanie konstrukcji od ściany i tym samym szybkie przedostanie się do budynku.

O kwestie dotyczące montażu warto więc dopytać przed zakupem, a także zatrudnić specjalistów, którzy zadanie to wykonają we właściwy sposób.

Rolety antywłamaniowe zintegrowane z alarmem

Sama próba sforsowania rolet antywłamaniowych zazwyczaj przyczynia się do sporego hałasu, który często zniechęca złodziei. Warto jednak zastanowić się na ich dodatkowym podłączeniem do systemu alarmowego w budynku, dzięki czemu będą one gwarantowały jeszcze większe bezpieczeństwo.

Jeśli poszukują Państwo solidnych rolet antywłamaniowych w szerokiej gamie kolorystycznej, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie udzielimy wskazówek przy wyborze oraz zaproponujemy produkty w konkurencyjnych cenach.

Rolety jako zabezpieczenie antywłamaniowe