Moskitiery jako ochrona przed owadami

Moskitiery jako ochrona przed owadami

Wiosną i latem bardzo chętnie otwieramy okna w naszych domach i mieszkaniach, nawet nocą. Niestety jest to okres wzmożonej aktywności owadów, które bardzo chętnie, niczym nieproszeni goście, wlatują do pomieszczeń. Są nie tylko uporczywe, ale również mogą prowadzić do bolesnych ukąszeń (w przypadku osób uczulonych groźnych dla zdrowia).

Teoretycznie metod usuwania owadów z mieszkań jest wiele, począwszy od środków owadobójczych, poprzez lepy, klasyczne klapki na muchy, aż po elektroniczne pułapki. Wszystkie one mają jednak pewne wady — albo ich skuteczność jest ograniczona, albo są niehigieniczne, albo wyglądają nieestetycznie. Jeśli chcesz skutecznie ochronić się przed owadami, a jednocześnie otwierać okna zawsze wtedy, gdy masz taką ochotę, zastosuj moskitierę.

Moskitiera — mechaniczna bariera dla owadów

Moskitiera w postaci siatki mocowanej do otworu okiennego lub drzwiowego stanowi rodzaj mechanicznej bariery dla owadów, zarówno tych większych, np. os, szerszeni czy pszczół, jak i nieco mniejszych — komarów, much i muszek. W nocy ochronią nas przed ćmami, które uporczywie lecą do światła w mieszkaniu.

Zasada działania moskitier jest banalnie prosta, a jednocześnie zapewnia stuprocentową skuteczność. Raz zamontowana osłona może służyć przez wiele lat. Nie trzeba obawiać się kontaktu z substancjami chemicznymi, jak w przypadku wielu preparatów owadobójczych, dlatego można ją zamontować nawet w pokoju dziecięcym. A szeroki wybór moskitier w różnych kolorach sprawia, że element ten będzie idealnie dopasowany z kolorem ram okna.

Różne rodzaje moskitier

W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów moskitier, które różnią się specyfiką oraz miejscem montażu. Podstawowym wariantem są moskitiery ramkowe, które przeznaczone są do montażu bezinwazyjnego na ościeżnicy za pomocą blaszek obrotowych lub magnesów . Są one wykonywane przez nas na wymiar. Na drzwi balkonowe lub tarasowe założyć można moskitiery drzwiowe. Umożliwiają one standardowe otwierania (jak drzwi), dlatego też w żaden sposób nie ograniczają dostępu do wnętrza.

W przypadku przesuwnych drzwi można zdecydować się na moskitiery przesuwne. Tworzone są z myślą o dużych przeszkleniach, doskonale sprawdzają się też w ogrodach zimowych.

Ciekawym rozwiązaniem są moskitiery rolowane stosowane głównie do okien dachowych. Jest to system kasetowy z prowadnicami. Dzięki temu siatka chroniąca przed owadami może być zwijana i rozwijana.

 

Moskitiery jako ochrona przed owadami