W jaki sposób montuje się moskitiery?

W jaki sposób montuje się moskitiery?

Moskitiery to niezwykle przydatne rzeczy. To właśnie dzięki nim możliwe jest zabezpieczanie wnętrza domu czy mieszkania przed atakami nieprzyjaznych owadów takich jak komary czy muchy. Żeby jednak moskitiery mogły prawidłowo działać, muszą one być prawidłowo zainstalowane. Tylko niezakłócony niczym montaż jest w stanie skutecznie ochronić wnętrze przed insektami, a mieszkańców przed niepożądanymi ukąszeniami.

Elementy przydatne do montażu moskitiery

Każdy  klient ma wybór. Można zakupić np. same siatki moskitierowe np. w supermarkecie lub w internecie bez ramy aluminiowej montowane bezpośrednio na ramę okna przyklejając je do niej za pomocą taśmy klejącej lub zakupić na lata moskitiery ramkowe które są łatwe do montażu i demontażu. Owszem sama ramka aluminiowa i siatka która tworzy moskitierę ramkową nie wystarczy do montażu – do tego potrzebne są tzw. blaszki montażowe specjalnie dobierane do grubości ramy okiennej. Pozwalają one na porządne ustabilizowanie moskitiery. Blaszki są zamocowane do profilu aluminiowego za pomocą wkrętów samowiercących. Najważniejszą rzeczą w montażu moskitiery jest dobre zwymiarowanie otworu w oknie by moskitiera przylegała szczelnie  i nie było żadnych prześwitów.

Podsumowując, prawidłowe zamontowanie moskitiery to klucz do tego, żeby uzyskać pożądany efekt i skutecznie uchronić się przed działaniem niepożądanych insektów. Z prawidłowo zamontowaną moskitierą niestraszne są żadne ukąszenia oraz bąble.

W jaki sposób montuje się moskitiery?